Hakkımda

Aylin Anne – Aylin Çalışkan

Aylin Anne – Aylin Çalışkan Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Eğitim Programları ve Öğretim bölümünü bitirdim. Mezuniyetimin ardından Devlet Planlama Teşkilatı başta olmak üzere çeşitli kamu kuruluşlarında insan kaynakları stajları yaptım.

Anadolu Üniversitesi Özel Eğitim bölümünden özel eğitim öğretmenliği sertifikası aldı ve bu branşta 12 yıl hizmet verdim.

2014 yılından bu yana rehberlik ve psikolojik danışmanlık alanında rehber öğretmen olarak hizmet veriyorum.

STK’ larda kurucu ve gönüllü olarak çalıştım, Mart 2006’da Eğitim Bilimleri Derneği’ ni kurdum. Okulların yapısı ve işleyişiyle ilgili olarak Milli Eğitim Bakanlığı’yla görüşmelerin gerçekleştiği bu dernek kapsamında etkinlikler gerçekleştirdim.

Sabah Gazetesi Kültür Sanat bölümü ve kitap eklerinde çocuk kitapları üzerine yazdım. Daha sonra Hürriyet Aile ve Hürriyet gazetesinin internet sitesinde Aylin Anne olarak anne-çocuk, eğitim ve özel eğitim üzerine yazılar yazdım.

2016 yılında Perşembe Anneleri isimli kitabımda özel gereksinimli 15 çocuğun annesiyle yaptığı röportajları bir araya getirdim . Ardından 2018 yılında ebeveynlere pratik öneriler içeren Etkin Anne isimli kitabımı yazdım .

2010 yılında çiçeği burnunda bir anneyken açtığım bloğumu herkese iyi içerik sunmak üzere revize edip tekrar yayına aldım.

Blog, köşe, kitap yazarı, eğitimci, rehber-psikolojik danışman olarak kariyerine devam ediyorum. Fotoğraf, dekorasyon, tasavvuf ve astrolojinin yanı sıra pek çok spritüel konu ve felsefe ile yakından ilgileniyorum.