Haftanın Markası: Mikasa Beauty

Yakından takip edenler bilir, kozmetik sektörüyle yakından uzaktan ilgim yoktur ve paylaşım sayım sıfıra yakındır. Fakat şimdi size Amerika Birleşik Devletleri’ nden makyaj markası Mikasa Beauty’ den bahsedeceğim. Çünkü işin içinde bir iş var.

Efendim, bu güne değin yine Amerika’ dan farklı sektörlerde çalışan arkadaşlarıma iş konusunda yardımcı olup, özellikle sosyal medya çalışmalarına katkıda bulunmuşluğum vardır. Ayrıca amatör fotoğrafçı olduğum için, CBNC Travel,  The Discoverer gibi pek çok seyahat portalında fotoğraflarımın yayınlanmışlığı da… Hadi bunlar benim hobilerim ve ortada kendi isteğimle ürettiğim bir içerik var. Peki ya güzellik sektörü?

Dev bir sektör güzellik sektörü. Instagram sayesinde cilt bakımı, makyaj teknikleri ve trendleri takip etmeye başladım. Ama sadece takip ediyorum. Bu konuda içerik üretmiyorum. Malumunuz… Her nasıl olduysa Mikasa Beauty firmasının dikkatini çekmiştim ve sosyal medya yönetmeni Mr. Jonathan Alvarenga’ nın mailini aldım.

Firmalarını tanıtan mailin sonunda benimle işbirliği yapmak istedikleri yazıyordu. Birkaç defa okudum. Benimle işbirliği yapmak istiyorlardı. Hemen kendilerine anne blogger olduğumu, bu tür bir çalışma için takipçi sayımın çok düşük olduğunu anlattım. Verdiğim yanıta gelen yanıt beni daha da hayrete düşürdü. Biz pek çok insanla işbirliği yapıp onları desteklemek istiyoruz.

Mikasa Beauty Amerika’ nın önde gelen makyaj ürünleri markalarından bir tanesi

Yani bizim alışagelmiş, “takipçi sayınız belirli bir sayının altında olduğu için sizinle çalışamayız” çizgisinin çok ötesinde bir anlayışla karşı karşıyaydım. Gerçekten çok farklı şeyler hissettim o an. Taaaa, Amerika’ dan “sizinle çalışmak istiyoruz” diyen bir firma ve benim tuhaf yanıtımla başlayan öykü böyle.

Artık dünya daha hakça paylaşıma doğru gidiyor. Aslında bu sadece Mikasa’ nın yaptığı iyi niyetli bir destekleme açılımı değil. Bundan sonra büyük firmaların bir şekilde karını dağıttığını ve küçük adımlarla çalışmak istediğini göreceğiz.  Dev bütçelerle 1-2 yıldızla reklam kampanyalarının yerini, aynı bütçeyle 100-200 belki daha fazla insanla yapılan kampanyalar alacak. Elbette ki çok sayıda takipçisi olan kişiler liste başı olacaktır fakat dünyanın daha hümanist bir dokunuşa ihtiyacı olduğundan, hormonlu instagram duruşlarının yerini daha kendi halinde duruşlar alacak.

Bunlar hem benim kişisel öngörülerim, hem astroloji derslerinde öğrendiklerim hem de dünyanın konuşageldiği konular. Yeni bir keşiften bahsetmiyorum.

Böyle bir paylaşım yapmamın arka planında değişen dünya ve bizden daha hümanist fikirlerle yapılan marketing olayı var.Yoksa makyaj fırçası pazarlamanın heyecanından bahsetmiyorum. Diğer yandan ürünleri görmenizi isterim tabi ki… Buraya tıkladığınızda son derece profesyonel makyaj fırçalarına, süngerlerine ulaşacaksınız. Fiyatlar biraz yüksek ancak ürünlerin evladiyelik olma ihtimali çok yüksek.

Ama almak isterseniz buyrun indirim kodu: E250AYCALI40 Bu kod ile %40 indirim kazanıyorsunuz.

30 gün içinde kargolanıp teslim edilme sözü verildi. Alışveriş için son 3 gün.

Hepinize iyi pazarlar.

Haftaya yeni bir marka ve girişimde buluşmak üzere.  

 

Aylin Anne

Aylin Anne – Aylin Çalışkan Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Eğitim Programları ve Öğretim bölümünü bitirdi. Mezuniyetinin ardından Devlet Planlama Teşkilatı başta olmak üzere çeşitli kamu kuruluşlarında insan kaynakları stajları yaptı. Anadolu Üniversitesi Özel Eğitim bölümünden özel eğitim öğretmenliği sertifikası aldı ve bu branşta 12 yıl hizmet verdi. 2014 yılından bu yana rehberlik ve psikolojik danışmanlık alanında rehber öğretmen olarak hizmet veriyor. STK’ larda kurucu ve gönüllü olarak çalışan Aylin Çalışkan Mart 2006’da Eğitim Bilimleri Derneği’ ni kurdu. Okulların yapısı ve işleyişiyle ilgili olarak Milli Eğitim Bakanlığı’yla görüşmelerin gerçekleştiği bu dernek kapsamında etkinlikler gerçekleştirdi. Sabah Gazetesi Kültür Sanat bölümü ve kitap eklerinde çocuk kitapları üzerine yazdı. Daha sonra Hürriyet Aile ve Hürriyet gazetesinin internet sitesinde Aylin Anne olarak anne-çocuk, eğitim ve özel eğitim üzerine yazılar yazdı. Perşembe Anneleri isimli bir kitabı olan Aylin Çalışkan, bu kitabında özel gereksinimli 15 çocuğun annesiyle yaptığı röportajları bir araya getirmiştir. 2010 yılında çiçeği burnunda bir anneyken açtığı bloğunu herkese iyi içerik sunmak üzere revize edip tekrar yayına almıştır. Blog, köşe, kitap yazarı, eğitimci, rehber-psikolojik danışman olarak kariyerine devam etmekte olan Aylin Çalışkan fotoğraf, yoga, astroloji ve pek çok spritüel konuyla yakından ilgilenmektedir. Bekar ve bir çocuk annesidir.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir